Miera māksla: darbnīcas sapratnes rašanai sevī un savstarpējās attiecībās

9. aprīlis 14.05- 19.30
Ilgtspējīga miera veidošana un uzturēšana ģimenē, sabiedrībā un valstī aizsākas katra cilvēka prātā un sirdī.
Jau vairāk kā mēnesi vairākumā Latvijas sabiedrības bailes, niknums, bezspēcība un sāpes mijas ar līdzjūtību un pašaizliedzīgu atbalstu Ukrainas bēgļiem un aizsargiem. Vienlaikus Krievijas Federācijas armijas iebrukums Ukrainā, pastrādātie kara noziegumi un genocīds pret Ukrainas iedzīvotājiem raisa sadursmes sabiedrībā, strīdus ģimenēs, neizdevušās sarunas un izirušas attiecības. Tā kā visa mūsu dzīve notiek attiecībās – spēja atjaunot mieru un skaidrību sevī un sapratni savstarpējās attiecībās ir ļoti nozīmīga, lai mēs spētu dzīvot kopā.

9. aprīlī Rīgas Sv. Pāvila baznīcā notiks Mūzikālais labdarības maratons “Māksla pret karu” apvienojumā ar darbnīcām veltītām cilvēka iekšējā un savstarpējo attiecību miera radīšanai.

Mākslinieciskajos radīšanas procesos un miera sarunu vešanas mākslas praksē atbalstu sniegs mākslinieki, sociālie pedagogi un profesionāļi miera sarunu veidošanas un domstarpību risināšanas jomā.

Darbnīcu Māksla mieram un miera māksla organizātores: Viktorija Broka, m āklsiniece, sociālais pedagogs un Ilze Dzenovska, mediatore, miera un taisnīguma arhitekte, nevardarbīgas komunikācijas trenere sadarbībā ar Peace Lab un Labdarības mūzikas maratona organizātoriem.


Programma
14.05 – 17:00
14.05 – 17:00
“Māksla mieram: radošas prakses miera atjaunošanai sevī”

Trīs stundu garumā ikvienam interesentam būs iespēja veltīt laiku sev, izmantojot radošu procesu (zīmēšanu, kolāžu veidošanu, rakstniecību, u.c.), lai izpaužot savas sajūtas un domas, izprastu sev šobrīd svarīgās vērtības un vajadzības un rastu spēku virzībai uz iekšēju skaidrību to piepildīšanai, kā arī spējai vest grūtas un neērtas sarunas ar pasauli.
Visi apmeklētāji būs mīļi gaidīti baznīcas sanākšanas telpās pagrabstāvā, pievienojoties sev ērtā laikā līdz 16.45.

18.00 – 19.30 
18.00 – 19.30 
“Miera māksla: empātiska dialoga pamati nemiera apstākļos”
Iespēja caur praksi iepazīties ar spēcinošas un efektīvas komunikācijas pamatiem, kas vairos jūsu spēju saprast sevi, izvērtēt un pilnveidot savas spējas dzirdēt citus, kā arī palīdzēs pašam kļūt sadzirdētākam grūtās sarunās.  Šīs empātiskās un drošsirdīgas komunikācijas prasmes noderēs jums ikvienās sarunās un attiecības, jo palīdzēs izvēlēties miera nevis kara taku.
Interesentus lūdzam ierasties uz darbnīcas sākumu.


Rīgas evaņģēliski luteriskā Sv. Pāvila baznīca
(Rīga, Augusta Deglava 1)
Kontakti
ilze.dzenovska@peacelab.eu
Saziņai telefoniski:
+37129131424 (Ilze Dzenovska)
+371 27185625 (Viktorija Broka)