Diženas mistifikācijas.
Klasiskās mūzikas šedevri. Koncerts ar noslēpumu.

O-Koncert.lv prezentē Vivaldi, Albinoni, Marčello, Kačini, Bahs, Vitali - unikālā mūzikas programmā
7 decembrī | sestdienā
18:00
no €7 līdz €12
Rīgas Sv.Jaņa Baznica
Jaņa iela 7
+371 22092900
+371 27272735
info@o-koncert.lv
Koncerts ar noslēpumu: lieliski mūzikas viltojumi un mistifikācijas
Jūs noteikti esat dzirdējuši šo mūziku, bet varbūt neatceraties nosaukumus un komponistus, un ir kaut kas, ko jūs nezināt: visi programmā iekļautie mūzikas skaņdarbi bez izņēmuma ir grandiozas mistifikācijas.

Turklāt daudzi no viņiem aizēnoja visu komponistu skaņdarbus, kuru autorībai tie tiek piedēvētas.

Džulijo Kačini Ave Maria, Tomaso Albinon Adagio ērģelēm un stīgām, Johanāna Sebastiana Baha ērģeļu Koncerts la minorā, Tomaso Vitali slavena Čakona, kura joprojām liek cilvēkus raudāt par neatlīdzināmu mīlestību visos kontinentos - tie visi ir viltojumi, kas pēc savas ģenialitātes pārspēj oriģinālus komponistu skaņdarbus.

Ave Maria sarakstījis padomju ģitārists un lautas spēlētājs Vladimirs Vavilovs, kurš pirms 50 gadiem izlaida skaņu plati ar saviem skaņdarbiem, piedēvējot tos Baroka laikmeta komponistiem.

To pašu triku ar Albinoni Adagio nedaudz agrāk izdarīja itāļu mūzikas zinātnieks Remo Džadzotto, kurš, it kā, atrada notis Drēzdenes bibliotēkā, kura vēlāk tika iznīcināta bombardēšanas laikā. Čakoni, kura Tomaso Vitali padarīja slavenu, 20. gadsimtā faktiski bija sarakstījis beļģu vijolnieks, skolotājs un pilsētas orķestra vadītājs Leopolds Šarlje. Un modi šādām mistifikācijām ieviesa neviens cits kā dižens Johans Sebastians Bahs, kurš apstrādāja populārus mūzikas skaņdarbus ērģelēm nenorādot autorību.

Koncerta ilgums - 1h 10min
Nopirkt biļeti
Visa programma ir klasiskās mūzikas šedevri, kas ir daļa no pasaules mākslas zelta fonda, tāpēc jūs noteikti nebūsiet vīlušies! Bet, izejot no zāles pēc koncerta, jūs zināsiet mazliet vairāk par pasaules klasiku. Nāciet paši, kopā ar ģimeni un draugiem, ar bērniem un kolēģiem - pēc "koncerta ar noslēpumu" jums būs ko apspriest un ko atcerēties, dzirdot pazīstamās mūzikas skaņas.
Чакона Т.Витали
Исполняют Ю.Савкин (скрипка) и Е.Привалова (орган), отрывок с мероприятия O-Koncert.lv
Koncertprogramma
  • T. Albinoni (Remo Džadzotto) - Adažio sol minorā
  • J.S. Bach / Benedetto Marčello (Alessandro Marčello) - Koncerts obojai un orķestrim re minorā (parlīkums obojai un ērģelēm)
  • A. Vivaldi (Džeminiano Džakomelli) - Ārija "Sposa disprezzata"
  • A. Vivaldi ( Alberto Džntiļi) - Ārija "Vieni, vieni"
  • Dž. Kačini (Vladimirs Vavilovs) - Ave Maria
  • J. S. Bahs (A. Vivaldi) - Koncerts ērģelēm la minorā
  • D. Čimaroza (Arturs Benžamins) - Koncerts obojai un orķestrim (parlīkums obojai un ērģelēm)
  • T. Vitali (Leopolds Šarlje) - Čakona sol minorā
Mūziķi
Jeļena Privalova
Ērģeles
Jeļena Privalova ir viena no veiksmīgākajām jaunās paaudzes ērģelniecēm. Viņas vārds ir pazīstams Krievijas un Latvijas ērģeļu centros. Jeļenas galvenā koncertdarbība šobrīd notiek Latvijā, viņa spēlē slavenajā Rīgas Domē un dažādās Rīgas baznīcās. Jeļena ar lielu prasmi apvieno koncertdarbību ar organizēšanu - viņa ir Maskavas festivāla "Ērģeļu naktis Kuskovā" mākslinieciskā vadītāja un direktore, un dažādu ērģeļu pasākumu - festivālu un maratonu organizatore Rīgā.
Jūrijs Savkins
Vijole
Jurijs Savkins muzikālo izglītību ieguvis Latvijā, no sākuma Liepājas mūzikas skolā, pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā. Aktīvu koncertdarbību Jurijs Savkins sācis 1995.g., koncertēja Rīgas Stīgu kvarteta sastāvā, kā arī sniedzot solo koncertu programmas.Jurijs strādā Latvijas Nacionālās operas orķestrī, spēlē ansamblī RIGA KLEZMER BAND, un aktīvi koncertē propagandējot mūsdienu komponistu jaunos sacerējumus.
Jūlija Vasiļeva
Soprāns
Jūlija Vasiļjeva ir viena no Latvijas Nacionālās operas spožākajām zvaigznēm. Absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistra programmu (prof. Lilijas Gridānes klase), kā arī ieguvusi bakalaura grādu (prof. Anitas Garanči klase). Piedalījusies operas studijas "Figaro" iestudējumos, uzstājas kamermūzikas koncertos. Kopš 2007. gada Jūlija Vasiļjeva sadarbojas ar Londonas Karaliskās akadēmijas profesoru Alisonu Pīrsu. 2012. gadā piedalījās vācu operu aģentūras Tennigkeit rīkotajā vasaras festivālā Itālijā.
Māris Kuģis
Oboja
Māris mūziku apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru pabeidzis 2013. gadā. Papildus izglītojies Kārļa Marijas Vēbera mūzikas universitātē (Hochschule für Musik Carl Maria von Weber), Drēzdenē, Vācijā. 2013. gada septembrī Māris Kuģis uzsāka maģistra studijas Cīrihes Mākslu augstskolā Luīzes Pelerēnas vadībā. Studiju laikā dažādu kolektīvu sastāvā Māris Kuģis ir koncertējis Šveicē, Vācijā, Kanādā un Ķīnas Tautas Republikā. Kopš 2010. gadaaktīvi darbojas kamerorķestrī Sinfonietta Rīga un Latvijas Nacionālās operas orķestrā.
Par organizatoriem
O-Koncert.lv ir slavenās ērģelnieces Jeļenas Privalovas (Epšteinas) koncertu aģentūra.
Mēs esam organizējuši vairāk nekā 200 koncertus Rīgā.
Mūs apmeklēja vairāki tūkstoši skatītāju. Mums ir labākie, talantīgākie mūziķi, lieliska organizācija, vienmēr pārdomātas un interesantas koncertprogrammas.

Informāciju par iepriekšējiem koncertiem var apskatīt arī mūsu Facebook lapā, sadaļā "pasākumi" šeit

Jautājumus var uzdot pa telefonu:
+371 22092900 vai +371 27272735

Rīgas Sv. Jāņa baznīca
Jāņa iela 7, Vecrīga
Baznīca atrodas Rīgā, vecpilsētas sirdī. Arhitektūras aspektā tā ir unikāla vēlās gotikas, Ziemeļu Renesanses, manierisma un baroka kombinācija. To var pieskaitīt pie izcilākajiem Rīgas viduslaiku baznīcu arhitektūras pieminekļiem.

18:00| 7 decembrī | RĪGAS SV. JĀŅA BAZNĪCĀ | Jāņa iela 7
Diženas mistifikācijas un mūzikas viltojumi
Lūdzu, ņemiet vērā - sākums ir plkst. 18:00
Lūdzam ierasties laicīgi.

Biļešu cenas no 5 eiro
Biļetes var izvēlēties un iegādāties šeit:
Kontakti
+371 22092900
+371 27272735
info@o-koncert.lv
O-Koncert.lv (ērģeļmūzikas koncerti)
SIA Gudra-Maja.lv
Reg.n. LV40103784799
Tal. +371 27 27 27 35
Atputas iela 2-5 Bukulti LV-1024
We use cookies to provide the best site experience.
Ok, don't show again
Close